074-764-8556

תלבושות לחינה הודית

תלבושות לחינה הודית הן מהמפוארות והססגוניות ביותר מבין התלבושות של העדות השונות. התלבושות ההודיות באופן כללי מפורסמות בפאר ובצבעוניות הייחודיות שלהן. היופי המיוחד של תלבושות לחינה הודית מרהיבות במיוחד ומהווה דוגמא מופלאה לסגנון הלבוש הייחודי של בני קהילה זו. 

טקס החינה של יהודי הודו

ליהודים יוצאי הודו עבר היסטורי מפואר המלווה במסורות ומנהגים מובחנים. טקס חינה הודית מכונה גם קס והוא שונה וייחודי מטקסי החינה של עדות אחרות. חינה הודית נתפס כטקס הפרידה של הכלה מאימה ולהעברתה לחזקתו של בן זוגה. אוהלי החינה ההודית הם צבעוניים, במיוחד, מקושטים בפרחי בד צבעוניים ומרהיבים. החתן והכלה נכנסים בתהלוכה לתוך האולם, כאשר הכלה מובלת על גבי הדולי, שהוא למעשה אפריון מפואר. את החתן מקובל לשאת על הידיים בליווי הצטרי, שהוא, סוג של שמשייה מפוארת.

שלבים בטקס

התהלוכה של החתן והכלה אל טקס חינה הודית מלווה לרוב במתופף. בנות המשפחה מפזרות בדרכן עלי כותרת צבעוניים. מאחוריהן בתהלוכה צועדות נשים ובידיהן קערות חינה מקושטות ומגשים עם דברי מתיקה מסורתיים. הקהל מקבל את הזוג שירים ובריקודים ובליווי של מקלות ריקוד מסורתיות. בני הזוג עונדים זה לזו שרשרת טקסית ולאר מכן מתיישבים מלפנים ומאחוריהם מתיישבים השושבינים. בשלב זה מדליקים את נר הסמאי, שבתפיסה המסורתית מיוחסות לו כוחות להגנה מפני רוחות רעות.

צבעים וצבעוניות

במהלך טקס חינה הודית מקובל שהזוג בתוך אוהל החינה יישב על כיסאות שצבען לבן על מנת לסמל טוהר. בדומה לתלבושות של עדות אחרות, חינה הודית תלבושות הן מרכיב חשוב לטקס. כידוע, ההודים, אוהבים צבעים עזים, דוגמת, אדום, ירוק וכתום, ומשמשים את האורחים של כל חינה הודית. הלבוש המסורתי הצבעוני תורם לאווירת השמחה המוכרת של כל טקס חינה הודית.

סמליות בטקס

שמלות לחינה של הכלות משמשות גם לביטוי סמלי כפי שבא לידי ביטוי עם חינה הודית תלבושות. בגדים מיוחדים נתפרים לכבוד החינה והכלה מתהדרת בשמלת סרי ירוקה, צבע שהוא סמל לצמיחה בריאות והתחדשות, כמו גם ברכת אושר לבני הזוג ומשפחתם החדשה. שמלות לחינה של הכלות מוסיפים עיטורים ואבנים מיוחדות לייחד אותם משאר האורחים של כל חינה הודית. לתכשיטים מאבני הקריסטל הירוקות מייחסים בנוסף כוח של סגולה לשמירה מעין הרע.

הצלחת האירוע

על מנת שהאירוע חינה הודית יסתיים בהצלחה מומלץ לעבוד עם הכנה נכונה שיכולה למנוע תקלות רבות בדרך. הדבר הטוב ביותר הוא לתכנן חינה הודית עם אנשי מקצוע מנוסים כמו מאמא חינה שהפיקו טקסים רבים לאורך השנים. ליווי מקצועי יאפשר לתכנן את כל שלבי טקס חינה הודית במדויק מראש. תכנון הכולל את מספרם הנדרש של תלבושות לחינה הודית עבור טקס חינה הודית מסורתי. תכנון וניהול הם המפתחות להצלחתו של אירוע חינה הודית ומיצובו כאירוע מושלם, שמח ובלתי נשכח. 

נקודות נוספות

במהלך ההכנות של טקס חינה הודית כדאי לשים לב למספר דברים חשובים. לפני סיכום עם החברה המפיקה מומלץ מאוד לצפות באירוע אחר של החברה. חברות מקצועיות כמו מאמא חינה ישמחו שתבואו להתרשם מטקסי חינה אחרים שהם מנהלים. מומלץ לשים לב לתלבושות ולתפאורה ובמיוחד לניקיונם. ביקור של מספר דקות יספיק על מנת לקבל את הרושם הנכון לגבי החברה.